Şirketlere Tavsiyeler

 1. Elinde az enstrümanı olan sizi çağın gereğinin o olduğuna ikna etmeye çalışır. Size neyin lazım olduğundan emin değilseniz danışman tutun ve en doğru işi danışman aracılığıyla elde edin.
 2. Yıkma usulü çalışan değil inşa ederek çalışan kişileri bulun. Rakiplere değil kendinize odaklanın. Mücadeleci değil yaratıcı olun.
 3. Yenilgiyi kabul edin. Hatalarınızı bilin, bildiğinizi gösterin.
 4. Yorumları biriktirin, geri bildirimler alın. Eksiklerinizi takip etme işini birine vermeyin, bunu kalabalıklara yaptırın. Toplumun anında fark ettiği her şeyi dikkate alın.
 5. Disiplinli bir çalışma ortamı oluşturmayın, sevecen bir çalışma ortamı oluşturun.
 6. İşler zamanında bitmiyorsa, sürekli fazla mesai yapılıyorsa veya kazançtan memnun değilseniz değişiklik yapmaya başlayın.
 7. Çalışanlarınızın çalıştığını gururla söyleyeceği, internette paylaşmaktan gurur duyacağı, çalışanların hayat standardını düşünen ferah, rahat ve severek gelinecek bir yer oluşturun.
 8. Fotoğraf çekmesi keyifli bir çalışma ortamı oluşturun.
 9. Kaçış alanları olan bir şirket yapısı kurmak karşılığında kazançtan fire vermeyi geleceğe yatırım yapmak olarak görür.
 10. İstenen kitlenin seçilebildiği, az bütçeyle çok kişiye ulaşılabilen sosyal medya reklamcılığını diğer tüm reklam çeşitlerine tercih edin. Diğer her şeyi ekstra bütçe ayırdığınızda prestij olarak kullanın.
 11. İnternet doğru kullanıldığında her zaman yatırılandan fazlasını kazandırır ve daha fazla yatırdıkça kazanç artar. Doğru projeler için çalışın.

Devam ediyor…

Abdullah Reha Nazlı